Výrobci

 

 

 

Podrobné údaje o zboží

B+W PL-C MRC 58 mm - cirkulárně polarizační filtr F-PRO

Kód: 80025428 Produktové číslo: 4012240448401
Filtry jsou nedílnou součástí mnohotvárných fotografických postupů. Mohou měnit světlo k vytváření vhodných nálad, přidávat barvy, zvyšovat kontrast, nebo zvýraznit to, co lidské oko normálně nepostřehne.

Žádné hodnocení.
Výrobce: B+W
Připraveno k odeslání
1.892,56 Kč bez DPH
2.290,00 Kč , plus doprava
 
Koupit na splátky
B+W PL-C MRC 58 mm - cirkulárně polarizační filtr F-PRO

Fotografické filtry jsou nedílnou součástí mnohotvárných fotografických postupů. Mohou měnit světlo k vytváření vhodných nálad, přidávat barvy, zvyšovat kontrast, nebo zvýraznit to, co lidské oko normálně nepostřehne. Speciální efektové filtry jsou tvůrčím nástrojem, který fotografovi umožňuje plně realizovat jeho obrazotvornost.
Filtry B+W splní mnohá přání fotografů a pomáhají docílit vysokých standardů v amatérské, profesionální, infračervené a digitální fotografii, ale i videu. Značka B+W patří mezi světovou elitu ve výrobě optických filtrů jak po stránce kvality, tak i v množství produkce.

B+W MRC (Multi Resistant Coating) povrchová úprava

Optické sklo fotografických filtrů může vykazovat různé vady degradující výsledné fotografie. Tyto vady lze potlačit jedině nanášením tenkých vrstev s různými optickými vlastnostmi na filtr (tzv. vrstvený filtr). Firma B+W u MRC (Multi Resistant Coating) filtrů používá pro toto vakuové vrstvení speciální oxidy kovů značně odolné vůči poškrábání a adhezi. Tloušťka těchto vrstev je v rozsahu 1/4 vlnové délky světla, což je přibližně 100 až 200 nanometrů. Poslední modely MRC filtrů jsou odolný vůči vodě a nečistotám, lze je snadno čistit a poskytují lepší ochranu proti poškrábání a maximální potlačení optických vad filtru.

B+W MRC Polarizační filtry

Jejich úkolem je odstraňovat polarizované světlo, které vzniká např. odrazem od lesklých nekovových ploch nebo rozptylem slunečního světla v atmosféře. Polarizační filtr je tedy vhodné použít k potlačení nežádoucích reflexů při fotografování zasklených vitrín, výkladních skříní, obrazů, prosklených fasád, lesklého nábytku, porcelánových, skleněných a lakovaných předmětů atd. Na portrétech lze odstranit lesk brýlí a docílit sametového vzhledu pleti. Odražené světlo je úplně polarizováno pouze při zcela určitém úhlu odrazu, který pro většinu materiálů činí zhruba 50 až 60° (měřeno vždy od kolmice k ploše). Jen světlo odražené pod tímto nebo menším úhlem lze polarizačním filtrem dokonale odstranit. Při jiných úhlech se odražené světlo jen zeslabí. Nejvhodnější směr fotografování je nutno vždy určit pokusně. Je to zcela snadné, protože účinek filtru lze ovlivnit natáčením speciální otočné objímky. Pokud byl lesk předmětů odstraněn beze zbytku, mohl by vzniknout dojem matného, materiálu neodpovídajícího reálnému povrchu. Zde bývá lépe natočit filtr tak, aby byl jeho účinek jen částečný. Opatrnosti je také třeba při fotografování předmětů z průhledných hmot nebo tvrzeného skla (např. oken automobilů), jsou-li osvětleny denním nebo odněkud odraženým světlem. V těchto případech se na fotografii mohou objevit nepravidelné skvrny, vzniklé v důsledku interference polarizovaného světla. Také světlo modré oblohy je částečně polarizováno, a proto můžeme polarizačním filtrem oblohu velmi efektně ztmavit a dát tyk vyniknout oblakům. Kruhově polarizační filtr (PL-C) je speciálně vytvořen pro autofokusové zrcadlovky a videokamery. Filtr neovlivňuje měřící systém těchto přístrojů. Prodlužovací faktor expozice je 2,3–2,8x.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.