Výrobci

 

 

 

Domů / Objektivy / Filtry / UV / B+W
Zboží 1 / 1
Podrobné údaje o zboží

B+W UV NC 52 mm

Kód: 80025170 Produktové číslo: 4012240701001
Fotografické filtry jsou nedílnou součástí mnohotvárných fotografických postupů. Mohou měnit světlo k vytváření vhodných nálad, přidávat barvy, zvyšovat kontrast, nebo zvýraznit to, co lidské oko normálně nepostřehne.

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
495,04 Kč bez DPH
599,00 Kč , plus doprava
 
Koupit na splátky
B+W UV NC 52 mm
Fotografické filtry jsou nedílnou součástí mnohotvárných fotografických postupů. Mohou měnit světlo k vytváření vhodných nálad, přidávat barvy, zvyšovat kontrast, nebo zvýraznit to, co lidské oko normálně nepostřehne. Speciální efektové filtry jsou tvůrčím nástrojem, který fotografovi umožňuje plně realizovat jeho obrazotvornost.
Filtry B+W splní mnohá přání fotografů a pomáhají docílit vysokých standardů v amatérské, profesionální, infračervené a digitální fotografii, ale i videu. Značka B+W patří mezi světovou elitu ve výrobě optických filtrů jak po stránce kvality, tak i v množství produkce.

B+W UV filtry

UV filtry pohlcují ultrafialové záření a propouštějí všechno viditelné světlo. UV filtry potlačují světlo rozptýlené ovzduším. Tento rozptyl je tím silnější, čím je vlnová délka kratší. Proto se mohou dálky jevit namodralé a z téhož důvodu vzniká i modré světlo oblohy. Ultrafialové záření se rozptyluje ještě silněji, avšak zrakem to nemůžeme posoudit, protože toto záření nevidíme. Fotografická vrstva je však zachytí. Na snímku proto vyjdou dálky i obloha nadměrně světlé a vzdálené detaily málo zřetelné. Jiná situace nastává v horách, kde je vzduch čistý a obloha dostatečně tmavá, přestože právě zde je ultrafialové záření velmi silné a s rostoucí nadmořskou výškou ho rychle přibývá. Objektivy fotografických přístrojů nejsou pro ultrafialové záření dostatečně korigovány. Proto se přes ostrý obraz vykreslený světlem překládá neostrý obraz vytvořený ultrafialovým zářením a tím se zhorší výsledná ostrost. Použitím UV filtru dosáhneme ostrých obrazů i při vysokohorských nadmořských výškách. Na objektivu může být nasazen permanentně a je tak vhodný i jako jeho mechanická ochrana. Prodlužovací faktor UV filtru je 1.0, neovlivňuje tedy délku expozičního času.

 

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 1 / 1